Rezultate:

SENIORI - rezultate finale

JUNIORI  - rezultate finale

    Teste baraje:

OBMJ - Baraj 5 (enunt)

OBMJ - Baraj 4 (enunt, solutii)

Baraj 5 - seniori (enunt)

Baraj 4 - seniori (enunt)

Baraj 3 - seniori (enunt+solutii)

OBMJ - Baraj 3 (enunt, solutii)

Baraj 2 - seniori (enunt+solutii)

OBMJ - Baraj 2 (enunt, solutii)

    

    Elevii din provincie calificaţi în loturile lărgite se vor prezenta sâmbătă până în ora 14:00 (seniorii) şi până la orele 16:00 (juniorii) la Căminul E, Complexul Moxa al A.S.E., str. Mihail Moxa nr. 11, Bucuresti.

PROGRAMUL DE PREGĂTIRE A LOTULUI NAŢIONAL LĂRGIT DE SENIORI

BUCUREŞTI, 10-16 MAI 2014

Data

Ora

Tema

Lector

Locaţie

Sâmbătă

10.05.2014

15.00-17.00

Grafuri

Bogdan Enescu

IMAR

Duminică

11.05.2014

10.00-12.00

Combinatorica geometrică

Calin Popescu

IMAR

12.00-13.30

Rădăcini primitive modulo n

Lucian Turea

IMAR

Luni

12.05.2014

9.00-10.45

Resturi pătratice

Alexandru Gica

IMAR

11.00-12.45

Rădăcini primitive modulo n

Lucian Turea

IMAR

15.00-17.00

Geometrie

Flavian Georgescu

IMAR

Marţi

13.05.2014

9.00-10.45

Algebra în combinatorică

Cătălin Gherghe

IMAR

11.00-12.45

Resturi patratice

Alexandru Gica

IMAR

15.00-17.00

  Calin Popescu IMAR

Miercuri

14.05.2014

 

9.00-10.45

Funcţii generatoare

Mihai Chis

IMAR
11.00-12.45  

Mihai Baluna

IMAR

15.00-17.00

Funcţii generatoare exponenţiale

Radu Gologan

IMAR

Joi

15.05.2014

9.00-13.00

Testare (Facultatea de Matematica, Amfiteatrul Spiru Haret, salile 3 si 202)

 -

Str. Academiei, nr. 14

Vineri

16.05.2014

9.00-13.00

Testare (Facultatea de Matematica, Amfiteatrul Spiru Haret, salile 3 si 202)

-

Str. Academiei, nr. 14

 

 PROGRAMUL DE PREGĂTIRE A LOTULUI NAŢIONAL LĂRGIT DE JUNIORI

BUCUREŞTI, 10-16 MAI 2014

Data

Ora

Tema

Lector

Duminică

11.05.2014

9.00-11.00

Prezentare SHL 2010-13 – algebră, teoria numerelor

Marius Perianu

11.00-13.00

Prezentare SHL 2010-13 – combinatorică

Andrei Eckstein

16.00-18.30

Geometrie

Mircea Fianu

Luni

12.05.2014

9.00-11.00

Sesiune de probleme – algebră, teoria numerelor

Marius Perianu

11.00-13.00

Combinatorică

Andrei Eckstein

15.00-17.30

Geometrie

Cristian Mangra

Marţi

13.05.2014

9.00-13.00

BARAJ 2

 

16.00-18.30

Teoria numerelor

Ştefan Ivanovici

Miercuri

14.05.2014


9.00-11.00

Inegalităţi

Cristian Lazăr

11.00-13.00

Ecuații algebrice în Z. Ecuații diofantice exponențiale

Lucian Petrescu

Joi

15.05.2014

9.00-13.00

BARAJ 3

 

Vineri

16.05.2014

9.00-13.00

Rezolvarea problemelor date la baraje

Sesiune de rezolvări de probleme

 

 


Vezi în hartă

SEO Romania