Concursul Gazetei Matematice 2011

   

Concursul Gazetei Matematice 2011

     
         
                 
   

Clasament final - 30 aprilie 2011

     
         
  Clasa a IV-a              
                 
1. Bledea Alexandru Baia Mare Maramureş Şcoala nr. 10 Simion Bărnuţiu IV Micle Maria 1155
2. Okukura Andrew Roman Neamţ Colegiul Naţional Roman Vodă IV Manea Camelia 1065
3. Popa Ioana Maria Iaşi Iaşi Şcoala Otilia Cazimir IV Pârâială Dumitru 1035
4. Pârvu Alina Maria Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79 IV Ristea Camelia 1020
5. Papa Valentin Râmnicu Vâlcea Vâlcea Şcoala Take Ionescu IV Grigorescu Luminiţa 975
6. Purle-Kopacz Armin Oradea Bihor Şcoala Dacia IV Cheregi Felicia 800
7. Grigore Diana Nicoleta Focşani Vrancea Şcoala Ştefan cel Mare IV Istudor Făneluşa 750
8. Iordăchescu Alex Focşani Vrancea Şcoala Duiliu Zamfirescu IV Grigore Silvia 750
9. Zelina Paul Baia Mare Maramureş Şcoala Avram Iancu IV Chende Paula 740
10. Necula Narcis Câmpulung Argeş Şcoala nr. 1 Oprea Iorgulescu IV Ungureanu Carmen 710
11. Şerban Alexandru George Piteşti Argeş Şcoala nr. 16 IV Moşteanu Elena 640
12. Badea  Alexandru Ioan Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 IV Dogărel Aurelia 630
13. Lia Amza Tudor Iaşi Iaşi Şcoala nr. 23 Titu Maiorescu IV Cotruc Cornelia 630
14. Staicu Alexandru Slatina Olt Şcoala Ştefan Protopopescu IV Aldea Camelia 610
15. Rădan Felicia Simona Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79  IV Ristea Camelia 520
16. Horodincă Mihai Rădăuţi Suceava Şcoala nr. 5 IV Bizubac Loredana 500
17. Leuştean Maria Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 172 Sf. Andrei IV Alexandrescu Eliana 480
18. Niţă Ionuţ Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 199 IV Lăcătuşu Mihaela 470
19. Dima Clara Maria Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 IV Pătrăşcan Mirela 420
20. Nicoară Marusea Ioana Luduş Mureş Şcoala nr. 1 IV Sălcudean Octavia 400
21. Oancea Rareş Adrian Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79 IV Georgescu Cristina 400
22. Tudor Raluca Brăila Brăila Şcoala Ion Creangă IV Jianu Violeta 400
23. Tudorache Maria Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 45 Titu Maiorescu IV Zisulescu Nela 400
24. Petrescu Bianca   Iaşi Iaşi Şcoala Mihail Kogălniceanu IV Lazăr Cristian 360
25. Leţa Loredana Marilena Corabia Olt Şcoala Virgil Mazilescu IV Bivol Nicolae 340
26. Doboş Emanuel Vlăduţ Ploieşti Prahova Şcoala I.A. Basarabescu IV Crăciun Daniela 330
27. Caţaron Andrei Braşov Braşov Şcoala nr. 5 IV Păvălucă Gabriela 310
28. Beşleagă Sara Dorohoi Botoşani Şcoala nr. 5 Spiru Haret IV Cozma Doina 290
29. Constantinescu Adriana Mirela Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 172 Sf. Andrei IV Vasile Evelina 270
30. Gălăţanu Alexandra Iustina Baia Mare Maramureş Şcoala Lucian Blaga IV Zah Maria 260
31. Ruşeţ Ioana Maria Motru Gorj Şcoala nr. 1 IV Bigligiu Veronica 230
32. Virna Ioana Huşi Vaslui Şcoala nr. 3 Anastasie Panu IV Lovin Luminiţa 230
33. Staicu Astrid Diana Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 IV Drăgan Iuliana 200
34. Roman Bianca   Roman Neamţ Colegiul Naţional Roman Vodă IV Manea Camelia 150
35. Ion Robert Andrei Bucureşti Bucureşti Liceul Bilingv Miguel de Cervantes IV Mohanu Folofteia 100
36. Dumitru Claudia Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 IV Drăgan Iuliana 60
37. Lacău  Ana  Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 49 IV Istrate Aurora 50
38. Curelaru Sergiu Constantin Râmnicu Vâlcea Vâlcea Şcoala nr. 10   IV Stănică Maria 40
39. Mîndescu Eliza   Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 IV Drăgan Iuliana 10
40. Olteanu Nicolae   Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 IV Drăgan Iuliana 10
                 
  Clasa a V-a              
                 
1. Bonciocat Ciprian Mircea Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 198 V Dobriţă Eugenia 2755
2. Oncescu Costin Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu V Tică Vasile 2515
3. Radu Ana-Maria Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu V Catană Alin 1990
4. Petcan Miruna Elena Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân V Aron Roxana 1465
5. Vlad Miruna Elena Brăila Brăila Colegiul Naţional Nicolae Bălcescu V Danielescu Iulian 1290
6. Moş Cristian Ionuţ Bucureşti Bucureşti Liceul Marin Preda V Florea Constantin 1125
7. Voinea Andreea Cristina Titu Dâmboviţa Şcoala nr. 1 Pictor Nicolae Grigorescu V Dobriţa Ilie 1090
8. Dracopol Alexandru Ion Constanţa Constanţa Colegiul Naţional Pedagogic C-tin Brătescu V Sibana Rodica 1060
9. Maxim Georgiana Satu Mare Satu Mare Colegiul Naţional Mihai Eminescu V Pop Ovidiu 985
10. Burlăciuc Ioana Năvodari Constanţa Şcoala Tudor Arghezi V Burlăciuc Maria 905
11. Avarvarei Tudor Mihai Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 140 V Ghiţescu 880
12. Roşca Ştefania Botoşani Botoşani Liceul Teoretic Nicolae Iorga V Corduneanu Gabriela 775
13. Obadă Constantin Ştefan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional V Popa Gabriel 760
14. Lucaciu Sergiu Gabriel Baia Mare Maramureş Colegiul Naţional Gheorghe Şincai V Heurberger Cristian 755
15. Tudorache Denisa Floriana Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu V Catană Alin 660
16. Asăndoaiei David Iaşi Iaşi Colegiul Costache Negruzzi V Zanoschi Adrian 640
17. Popa Ştefan Andrei Brăila Brăila Colegiul Naţional Nicolae Bălcescu V Danielescu Iulian 625
18. Barbălată Ioana Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 81 V Mititelu Elena 585
19. Popa Alina Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân V Aron Roxana 550
20. Streitmatter Andreas Christian Lugoj Timişoara Şcoala nr. 4 V Gheorghiţă Sebastian 540
21. Mihalcea Ştefan Andrei Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 197 V Naroşi Rodica Angela 535
22. Ionescu Oana Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 490
23. Ianţuc Bianca Năvodari Constanţa Şcoala George Enescu V Voicu Daniel 485
24. Ionescu Vlad Alexandru Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 V Cicu Ion 450
25. Marin Bogdan Constantin Călăraşi Călăraşi Şcoala Nicolae Titulescu V Iordache Camelia 425
26. Chiru Cătălin Mihail Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 V Cicu Ion 420
27. Simion Elena Teodora Piteşti Argeş Şcoala nr. 4 V   370
28. Anghel Anca Elena Bucureşti Bucureşti Liceul Internaţional de Informatică V Ivanovici Olimpia 340
29. Grecu Cristian Stelian Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 340
30. Iancu Vlad Ştefan Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 340
31. Lemeni Ioan Codruţ Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I V Rotaru Ion 330
32. Popescu Mihai Daniel Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I V Rotaru Ion 330
33. Vlad Alexandra Mirela Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 149 V Enea Florentina 330
34. Chirilă  Mirona Năvodari Constanţa Şcoala Tudor Arghezi V Burlăciuc Maria 310
35. Popa Ştefan Cristian Caracal Olt Şcoala Nicolae Titulescu V Dinu Laurenţiu 275
36. Ispas Ştefan Corabia Olt Şcoala Virgil Mazilescu V Bivol Nicolae 270
37. Scarlat Elena Anca Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân V Aron Roxana 260
38. Popescu Mara Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 193 V Matrosenco Iuliana 250
39. Mândrilă Andrei Bacău Bacău Şcoala Al.I. Cuza V Blăjuţ Eugeniu 230
40. Cimpoeşu Silvan Mihai Iaşi Iaşi Colegiul Naţional V Vâlcu Cristina 220
41. Mihalache Florina Crina Ploieşti Şcoala Al.I. Cuza V Schau Romelia 200
42. Bocai Elena Corabia Olt Şcoala Virgil Mazilescu V Bivol Nicolae 190
43. Dinu Adrian Cristian Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 190
44. Naum Raluca Urziceni Ialomiţa Şcoala nr. 2 I.H. Rădulescu V Drăghici Constantin 190
45. Stănescu Adrian Constantin Piteşti Argeş Şcoala nr. 2 Ion Minulescu V Borocan Dumitru 190
46. Arnăutu Andrei Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân V Aron Roxana 180
47. Eftime Andrei Horaţiu Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 49 V Călăraşu Mădălina 180
48. Anton Ilinca Iaşi Iaşi Colegiul Naţional V Popa Gabriel 170
49. Anton Miruna Iaşi Iaşi Colegiul Naţional V Popa Gabriel 170
50. Moise Gabriel Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 160
51. Vlad Andreea Diana Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu V Catană Alin 160
52. Paşca Maria Beclean Bistriţa Năsăud Colegiul Naţional Petru Rareş V Săplăcan Lia 150
53. Sînpetru Maria Manuela Urziceni Ialomiţa Şcoala nr. 2 I.H. Rădulescu V Drăghici Constantin 140
54. Zorlescu Vlad Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 96 V Cicu Ion 130
55. Berghilă Elena Tuzla Constanţa Şcoala Tuzla V Comşa Luminiţa 120
56. Ciocan Antonie Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 56 Jose Marti V Radu Dana 120
57. Fekete Iulia Arad Arad Şcoala Adam Muller Guttenbrun V Stoica Mircea Mario 120
58. Ion Nela Paşcani Iaşi Liceul Teoretic Miron Costin V Crăciun Alina 120
59. Ionescu George Valentin Odobeşti Vrancea Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu V Tarciniu Vasile 120
60. Andrei Gheorghe Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 80
61. Nistor Adrian Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 V Gloambeş Lucian 80
62. Stanciu Victor Nicolae Roman Neamţ Şcoala nr. 5  V Leoreanu Anca 80
63. Gaitan Adrian Brăila Brăila Colegiul Naţional Nicolae Bălcescu V Danielescu Iulian 55
64. Ene Andreea Urziceni Ialomiţa Şcoala nr. 2 I.H. Rădulescu V   50
65. Ficiu Bogdan Corabia Olt Şcoala Virgil Mazilescu V Tomescu Nicolae 50
66. Mogâldea Ionuţ Odobeşti Vrancea Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu V Tarciniu Vasile 50
67. Diaconescu Radu  Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 307 V Iancu Georgeta 45
68. Maria Andrei Arad Arad Colegiul Naţional Moise Nicoară V Potocean Octavia 45
69. Dincă Diana Brăila Brăila Şcoala Fănuş Neagu V Tilincă Daniela 40
70. Ichim Ioana Andreea Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 40
71. Lazarciuc Romeo Sighetu Marmaţiei Maramureş Şcoala George Coşbuc V Zetea Bogdan 40
72. Brînză Mihnea Constantin Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  V Stănică Nicolae Cătălin 30
73. Moş Alexandru Baia Mare Maramureş Colegiul Naţional Gheorghe Şincai V   30
74. Iordănescu Eugen Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79 V Simuţ Marioara 20
75. Marinică Elena Cătălina     Şcoala Pictor Nicolae Grigorescu V   20
                 
  Clasa a VI-a              
                 
1. Pinteală Eliza Iaşi Iaşi Liceul de Informatică Grigore Mosil VI Lăduncă Lucian 2155
2. Mihalcu Alexandru Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 VI Olteanu Cristian 1360
3. Spătaru Andrei Raul Melineşti Dolj Grupul Şcolar Melineşti VI Micu Constantin 1025
4. Zelina Mihai Andrei Baia Mare Maramureş Colegiul Naţional Vasile Lucaciu VI Sabău Ştefan 875
5. Manea Dragoş Braşov Braşov Şcoala nr. 4  VI Mateiaş Dorina 845
6. Popescu Bianca Maria Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VI Catană Daniela 825
7. Moroşanu Robert Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 VI  Olteanu Cristian 770
8. Leonescu Anamaria Bucureşti Bucureşti Liceul Teoretic Ştefan Odobleja VI Avramiuc Mariana 720
9. Lia Ioana Teodora Caracal Olt Şcoala Nicolae Titulescu VI Ţolu Eugenia 720
10. Gabor  Vlad Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Constantin Carabella VI   650
11. Cap Raul Mihai Beiuş Bihor Colegiul Tehnic Ioan Ciordaş VI Cap Simona 640
12. Teodorescu Ioana Alexandra Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 VI Olteanu Cristian 625
13. Brănescu Ioana Târgovişte Dâmboviţa Şcoala Mihai Viteazul VI Muscariu Simona 610
14. Cruceru Vlad Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79 VI Marin Ion 610
15. Papa Victor Alexandru Râmnicu Vâlcea Vâlcea Şcoala Take Ionescu VI Smărăndoiu Ştefan 535
16. Baltă Andreea Cristina Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 VI Olteanu Cristian 520
17. Jianu Ştefania Ligia Craiova Dolj Grupul Şcolar Traian Vuia VI Marinescu Victor 500
18. Minea Monica Maria Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 500
19. Paşa Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Popa Gabriel 490
20. Păduraru Teodor Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Aniţa Alice 490
21. Bîrgăoanu Răzvan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional Emil Racoviţă VI Piţu Leon 475
22. Mustafa Taner Constanţa Constanţa Şcoala nr. 39 Nicolae Tonitza VI Botan Ecaterina 440
23. Vîrnă   Huşi Vaslui Colegiul Naţional Cuza Vodă VI Baltag Adeluţa 410
24. Radu David Alexandru Drobeta Turnu Severin Mehedinţi Colegiul Naţional Traian VI Antonie Mihaela Rodica 380
25. Creţu Marian Codrin Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 355
26. Vătămanu Roxana Georgiana Brăila Brăila Şcoala Mihai Eminescu  VI Stănică Nicolae Cătălin 355
27. Muşătoiu Teodora Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 97 VI   345
28. Scripa Vlad Truşeşti Botoşani Grupul Şcolar Demostene Botez VI Cojocaru Neculai 300
29. Corciova Irina Iulia Bucureşti Bucureşti Colegiul German Goethe VI Duţă Nicoleta 285
30. Necula Oana Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu VI Tică Vasile 285
31. Ghincea Theodor Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 79 VI Chiteş Daniela 270
32. Bejan Mădălina   Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 260
33. Velicaru Ana Piteşti Argeş Colegiul Naţional Zinca Golescu VI Popescu Anca 260
34. Zecheru Daniela Cristina Ploieşti Prahova Colegiul Naţional Al. I. Cuza VI Mogoş Carmen 250
35. Tofalvi Bianca Mihaela  Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 245
36. Ferenbac Marc Imanuel Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 235
37. Maxim Robert Hunedoara Hunedoara Colegiul Naţional Iancu de Hunedoara VI Marinescu Rozalia 220
38. Pribeanu Andreea Bucureşti Bucureşti Colegiul Naţional Gheorghe Lazăr VI Simion Petre 220
39. Pătraşcu Cristian Caracal Olt Şcoala Nicolae Titulescu VI Dinu Laurenţiu 210
40. Hâncu Anda Ioana Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 205
41. Pricope Ştefan Cristian Botoşani Botoşani Colegiul Naţional Mihai Eminescu  VI Oniciuc Gheorghe 200
42. Arion Iris Constanţa Constanţa Şcoala Nicolae Tonitza  VI Botan Ecaterina 190
43. Lungu Valentinian Mihai Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VI Catană Daniela 185
44. Ghic Ozana Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 190 VI Toma Mişu 180
45. Ştefănescu Ligia Craiova Dolj Grupul Şcolar Traian Vuia VI Marinescu Victor 175
46. Buzdugan Semida Negreşti Oaş Satu Mare Liceul Teoretic VI Bud Adrian 165
47. Eşanu Ştefan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 165
48. Maftei Iris Mădălina Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 160
49. Păduraru Andra Elena Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 160
50. Anton Rareş Constantin Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 150
51. Căldărea Cristian Năsăud Bistriţa Năsăud Colegiul Naţional George Coşbuc VI Ioniţă Edith 150
52. Velea Teodor Alexandru Corabia Olt Şcoala nr. 4 VI Bivol Nicolae 150
53. Alanei Iulia Miruna Odobeşti Vrancea Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu VI Tarciniu Vasile 140
54. Rezeanu Călin Constanţa Constanţa Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân VI Contanu Mihai 140
55. Ştifii Luisa Evelina Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 135
56. Tîrnovanu Vlad Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 135
57. Mariş Mihai Bogdan Arad Arad Liceul Teoretic Adam Muller Guttenbrun VI Stoica Mircea Mario 130
58. Ochiş Sebastian Beiuş Bihor Colegiul Tehnic Ioan Ciordaş VI Cap Simona 130
59. Crihan Diana Alexandra Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Lazăr Cristian 115
60. Earmacov Rodica Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 115
61. Codreanu Smaranda Ioana Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 105
62. Samson Mălina Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 100
63. Luca Alexandru Timişoara Timiş Şcoala nr. 22 VI Bociu Cerasela 95
64. Bălănescu Matei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Lazăr Cristian 90
65. Georgescu Andrei Călin Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VI Catană Daniela 90
66. Hell Roberta  Arad Arad Colegiul Naţional Adam Muller Guttenbrunn VI Stoica Mircea Mario 90
67. Zamaniţă Victor Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 90
68. Blănaru Dan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 80
69. Ciobanu Rareş Oneşti Bacău Şcoala Ghiţă Mocanu VI Nechita Verginia 80
70. Covic Alexandra Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Lazăr Cristian 80
71. Juglan Georgiana Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Lazăr Cristian 80
72. Malekshahian Alexandru Timişoara Timiş Şcoala nr. 22 VI Bociu Cerasela 80
73. Mardiros Miruna Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 80
74. Popescu Dorian Mihai Corabia Olt Şcoala nr. 4 VI Bivol Nicolae 80
75. Trică Ana Ilinca Bucureşti Bucureşti Colegiul Naţional Gheorghe Lazăr VI Simion Petre 80
76. Gherasim Raluca Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 VI Laic Robert 70
77. Pădureanu Dumitrel Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 VI Gloambeş Toma 70
78. Sava Diana Smeeni Buzău Şcoala Smeeni VI Neagu Manuela 70
79. Amăriucăi Theodor Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 60
80. Brumă Ana Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 60
81. Dumitraşcu Ioan Lucian Câmpulung Argeş Şcoala Naţională Oprea Iorgulescu VI Fătu Luminiţa 60
82. Pavel Miruna Georgiana  Feteşti Ialomiţa Şcoala nr. 7 Aurel Vlaicu VI Nicolescu Ion 60
83. Stăncescu Laura Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional de Informatică Matei Basarab VI Dobre Dumitru 60
84. Chichineşdi Fibia Oradea Bihor Şcoala Ioan Bogdan VI Lugoşan Vasile 50
85. Cosma Cristiana Năsăud Bistriţa Năsăud Colegiul Naţional George Coşbuc VI Ioniţă Edith 50
86. Ancuţă  Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 40
87. Ciocoiu Răzvan Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Lazăr Cristian 40
88. Cornici Lavinia     Colegiul Naţional Mihai Eminescu VI Anton Cristina 40
89. Hotico  Diana Sighetu Marmaţiei Maramureş Colegiul Naţional Dragoş Vodă VI Tomoiagă Ioan 35
90. Gaborean Georgiana Sighetu Marmaţiei Maramureş Şcoala George Coşbuc VI Zetea Bogdan 20
91. Nicoară Adriana Sighetu Marmaţiei Maramureş Şcoala George Coşbuc VI Zetea Bogdan 20
92. Stănescu Laura Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Matei Basarab VI Dobre Dumitru 10
93. Isachi Horia Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VI Zanoschi Gabriela 0
                 
  Clasa a VII-a              
                 
1. Oprea Camelia Sibiu Sibiu Colegiul Naţional Samuel von Brukenthal VII Bonciu Alexandrina 2230
2. Bouroş  Ioana Galaţi Galaţi Colegiul Naţional Costache Negri VII Dudău Mitică 1190
3. Ploscaru Ioan Laurenţiu Râmnicu Vâlcea Vâlcea Şcoala Take Ionescu VII Smărăndoiu Ştefan 1150
4. Leonte Dan Botoşani Botoşani Colegiul Naţional Mihai Eminescu VII Oniciuc Gheorghe 1005
5. Andronache Teodor Andrei Simeşti Vâlcea Şcoala Simeşti VII Chirilă Mircea 830
6. Crîngureanu Ionuţ Alexandru Caracal Olt Şcoala Nicolae Titulescu VII Nicolăiţă Florian 815
7. Pîtea Nicolae Octavian Deva Hunedoara Colegiul Naţional Decebal VII Linţ Maranda 720
8. Ionete Delia Motru Gorj Şcoala nr. 1 VII Pârvulescu Eduard 705
9. Boroghină Gabriel Slatina Olt Şcoala Eugen Ionescu VII Năsui Mariana 700
10. Başoldea Cosmin   Drobeta Turnu Severin Mehedinţi Şcoala nr. 11 VII  Săceanu Victor 685
11. Vîntur Cristian Paşcani Iaşi Colegiul Naţional Mihail Sadoveanu VII Crăciun Mihai Dorinel 680
12. Cicortaş Şerban Oradea Bihor Colegiul Naţional Emanoil Gojdu VII Verestoi Ezter Csilla 650
13. Săvulescu George Claudiu Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VII Catană Alin 610
14. Sava Titus Botoşani Botoşani Colegiul Naţional Mihai Eminescu VII Oniciuc Gheorghe 560
15. Cojocaru Anamaria Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân VII Preda Ion 550
16. Burlăciuc Mihai Năvodari Constanţa Şcoala Tudor Arghezi VII Burlăciuc Maria 525
17. Turcu Andrei Craiova Dolj Şcoala nr. 23 VII Turcu Eugenia 510
18. Urdeş Stephan Alexandru Năvodari Constanţa Şcoala Tudor Arghezi VII Burlăciuc Maria 485
19. Buzgău Şerban Arad Arad Colegiul Naţional Moise Nicoară VII Toader Maria 465
20. Angelescu Alina Andreea Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VII Catană Alin 455
21. Zugravu  Bianca Râmnicu Vâlcea Vâlcea Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân VII Preda Ion 440
22. Marta Alexandra Mădălina Câmpulung Argeş Liceul Naţional cu Program de Atletism VII Ionela Popescu 420
23. Preda Armand Alexandru Bucureşti Bucureşti Colegiul Naţional Spiru Haret VII Popescu Iolanda 400
24. Işfan Ioana Patricia Târgu Jiu Gorj Şcoala Constantin Săvoiu VII Stoicoiu Simona 375
25. Mihali Claudiu Adrian Borşa Maramureş Grupul Şcolar Borşa VII Mihali Marinela 320
26. Ionescu Adrian Caracal Olt Şcoala Nicolae Titulescu VII Nicolăiţă Florian 300
27. Rusănescu Robert Alexandru Bucureşti Bucureşti Şcoala nr. 175 Sf. Nicolae VII Cozman Gabriela 280
28. Răducea Marin Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 230
29. Zupcu Dragoş Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 220
30. Anghelache Dobrescu Alexandra Târgu Jiu Gorj Şcoala G. Săvoiu VII Stoicoiu Simona 200
31. Bampa Remus Ştefan Fălticeni Suceava Colegiul Naţional Nicu Gane VII Pavăl Florentina 200
32. Bărbuia Raluca Maria Slatina Olt Şcoala Eugen Ionescu VII Năsui Mariana 190
33. Şfartz Carol Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 190
34. Rusu Ioan Octavian Bucureşti Bucureşti Colegiul Naţional Gheorghe Lazăr VII Simion Petre 180
35. Manolache Mădălina Andreea Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 170
36. Ţînţar  Oana Alexandra Baia Mare Maramureş Şcoala Lucian Blaga VII Vălean Mihaela 160
37. Asavinei Apostol Constantin Piatra Neamţ Neamţ Şcoala nr. 3 VII   145
38. Bandac Daniel Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 130
39. Sandu Mihnea Raoul Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 130
40. Cîrstean Vlad Bogdan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Lazăr Cristian 110
41. Cotan Paul Baia Mare Maramureş Şcoala Nicolae Iorga VII Bretan Andrei 110
42. Chifu Codrin Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 105
43. Zanoschi Adrian Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 95
44. Zbarnea Diana Iaşi Iaşi Colegiul Naţional VII Zanoschi Gabriela 80
45. Olaru Paul Stelian Odobeşti Vrancea Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu VII   60
46. Suceavă Albert Irvine, California SUA Sierra Vista Middle School VII   20
                 
  Clasa a VIII-a              
                 
1. Vrînceanu Ştefan Ionuţ Iaşi Iaşi Colegiul Costache Negruzzi VIII Nechita Remus 2100
2. Necula Emanuel Câmpulung Argeş Şcoala nr. 3 Nanu Muscel VIII Pârşe ion 1705
3. Pintilie Andrei Iaşi Iaşi Colegiul Naţional Emil Racoviţă VIII Bucătaru Mihaela 1070
4. Catană  Adrian Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu VIII Catană Daniela 1060
5. Ciocioman Oana Roxana Timişoara Timiş Liceul Pedagogic Carmen Sylva VIII Poştaru Ana 1045
6. Craioveanu Alma Câmpulung Argeş Şcoala nr. 3 Nanu Muscel  VIII Pîrşe Ion 960
7. Necula Onisim Câmpulung Argeş Şcoala nr. 3 Nanu Muscel VIII Pârşe Ion 940
8. Ungureanu Marta Craiova Dolj Şcoala nr. 2 Traian VIII Pometescu Valerica 930
9. Ştirbu Ciprian   Roman Neamţ Şcoala nr. 1 VIII Solomon Vergila 925
10. Gabor  Radu Cristian Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Constantin Carabella VIII Stoicescu Carmen 795
11. Oncescu Andreea   Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu VIII Tică Vasile 560
12. Cicortaş Beatrice Ana Oradea Bihor Colegiul Naţional Emanoil Gojdu VIII Nicoară Corina 525
13. Şerban Ştefana Reghin Mureş Gimnaziul de Stat Augustin Maior VIII Bozdog Constantin 510
14. Ene Cristina Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti VIII Bălăşoiu Ramona 455
15. Spătaru Irina Drobeta Turnu Severin Mehedinţi Şcoala nr. 11 VIII Săceanu Victor 370
16. Miron Radu   Iaşi Iaşi Liceul Dimitrie Cantemir VIII Platon Mirela 360
17. Ilie Andrei Cătălin Ploieşti Prahova Colegiul Naţional Mihai Viteazul VIII   315
18. Sufragiu Călin Iaşi Iaşi Colegiul Naţional Costache Negruzzi  VIII Ilie Gheorghe 315
19. Băeţica  Irina Corabia Olt Şcoala Virgil Mazilescu VIII Bivol Nicolae 310
20. Neagoe Andrei Lucian Câmpulung Argeş Liceul Naţional cu Program de Atletism VIII Popescu Ionela 285
21. Popa Vlad Paşcani Iaşi Şcoala Blăgeşti VIII Oleniuc Mariana 275
22. Gheorghe Matei Edward Slobozia Ialomiţa Liceul de Artă Ionel Perlea VIII Ionescu Adela 270
23. Hinţiu Diana Florina Câmpulung Argeş Şcoala nr. 3 Nanu Muscel VIII   200
24. Căpăţînă Mihai Cristian Câmpulung Argeş Liceul Naţional cu Program de Atletism VIII Popescu Ionela 140
25. Poenar Bianca Liana Beclean Bistriţa Năsăud Colegiul Naţional Petru Rareş VIII Stanciu Elisabeta 110
26. Calotă Dragoş Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I VIII Georgescu Carmen 75
27. Mocanu Mihai Dorian Iaşi Iaşi Colegiul Costache Negruzzi VIII Nechita Vasile 60
28. Ciurcanu Florin Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 VIII Gloambeş Toma 50
29. Lungu-Tranole Alexandru Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 VIII Gloambeş Toma 50
30. Spulber Titus Comăneşti Bacău Şcoala nr. 7 VIII Gloambeş Toma 50
                 
  Clasa a IX-a              
                 
1. Iocşa Valeriu Ionuţ Timişoara Timiş Colegiul Naţional C. D. Loga  IX Nemeş Adrian Ioan 1420
2. Brojbeanu Andi Gabriel Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Constantin Carabella IX Mâinea Marius 1415
3. Bleaje Ana-Maria Cristina Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret IX Vilău Emilian 1305
4. Cosolan Cornelia Ionela Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret IX Vilău Emilian 1180
5. Gheorghiţă Raluca Nicoleta Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret IX Vilău Emilian 1180
6. Cârciumaru Viviana Cristina Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret IX Vilău Emilian 1170
7. Vizitiu Monica   Iaşi Iaşi Colegiul Naţional Emil Racoviţă IX Bucătaru Mihaela 1065
8. Voicilă Alexandru Spiridon Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Constantin Carabella IX Mâinea Marius 1050
9. Hîrsu Pătrăşcoiu Ana Târgu Jiu Gorj Grupul Şcolar Spiru Haret IX Vilău Emilian 935
10. Mocanu Alexandru   Bacău Bacău Colegiul Naţional Ferdinand I IX Manoliu Cristina 865
11. Dinuţ Ileana Izabela Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret IX Vilău Emilian 860
12. Kevorchian Andreea Gabriela Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Nanu Ion 735
13. Catangiu George Bogdan Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu IX Popescu Veronica 620
14. Puican Tiberiu Drobeta Turnu Severin Mehedinţi Colegiul Naţional Traian IX Prajea Manuela 550
15. Tonea Elina Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu IX Popescu Veronica 545
16. Ionescu Mihai   Bucureşti Bucureşti Liceul Internaţional de Informatică IX Vacariu Victor 470
17. Filip Cosmin Ionuţ Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Tuţescu Lucian 320
18. Iorga Andreea Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Constantin Carabella IX Stoicescu Corneliu 315
19. Ţăruşi Mirela Gabriela Truşeşti Botoşani Grupul Şcolar Demostene Botez IX Culidiuc Cătălin 315
20. Ilie Andra Teodora Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu IX Popescu Veronica 300
21. Jinga Ioan Radu Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu IX Popescu Veronica 300
22. Grosu Larisa Truşeşti Botoşani Grupul Şcolar Demostene Botez IX Culidiuc Cătălin 285
23. Tutunaru Dragoş Ioan Vulcan Hunedoara Colegiul Tehnic Mihai Viteazul IX Toroapă Constantin 270
24. Chiş Codruţ Timişoara Timiş Liceul Grigore Moisil IX Georgescu Ruxandra 210
25. Gramatovici Ştefan Cosmin Bucureşti Bucureşti Colegiul Naţional Tudor Vianu IX Podeanu Iolanda 125
26. Radu Toma Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu IX Popescu Veronica 100
27. Tracicaru Rareş Fălticeni Suceava Colegiul Naţional Nicu Gane IX Crăciun Dumitru 100
28. Pănătău Liana Maria Călăraşi Călăraşi Colegiul Naţional Barbu Ştirbei IX Marinache Dan 90
29. Anghel Daniel Bucureşti Bucureşti Liceul Internaţional de Informatică IX Vacariu Victor 80
30. Scutaru Ionela Cristina Iaşi Iaşi Liceul de Informatică Grigore Mosil IX Mîrşanu Gabriel 80
31. Hriţcu Alin Mihai Truşeşti Botoşani Grupul Şcolar Demostene Botez IX Culidiuc Cătălin 60
32. Ciocăzan Eliza Ştefania Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Tuţescu Lucian 30
33. Nefiru Veronica Ionela Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Tuţescu Lucian 30
34. Ozunu Nichita Alexandru Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Tuţescu Lucian 30
35. Popa Roberta Silviana Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti IX Tuţescu Lucian 30
                 
  Clasa a X-a              
                 
1. Moalfă Elena Mihaela Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret  X Vilău Emilian 1490
2. Catană  Alexandru Iaşi Iaşi Colegiul Naţional X Benţa Valerica 1480
3. Mareşi Alice Andreea Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 1445
4. Saragea Ana-Maria Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 1350
5. Diaconeasa Andreea Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 1235
6. Floroiu Minodora Georgiana Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 1115
7. Pătraşcu Simina Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 900
8. Rizea George Aurelian Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu X Călinescu Ion 820
9. Armăşoiu Ana Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 815
10. Ţecan Elena Veronica Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I X Ciurcea Raluca 655
11. Ancuţeru Ionelia Elisabeta Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 540
12. Szabo Lavinia Sabrina Iaşi Iaşi Colegiul Naţional X Benţa Valerica 400
13. Popescu Andrei Vlad Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu X Petrişor Constantin 355
14. Postelnicu Ioana Diana Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 300
15. Boghian Monica Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 230
16. Albu Ana Maria Câmpulung Argeş Liceul Naţional cu Program de Atletism X Popescu Ionela 200
17. Niţă Ştefania Eliza Târgu Jiu Gorj Colegiul Naţional Spiru Haret X Vilău Emilian 130
18. Toma Florina Iaşi Iaşi Colegiul Naţional X Benţa Valerica 120
19. Păucă Ovidiu Truşeşti Botoşani Grupul Şcolar Demostene Botez X Culidiuc Cătălin 105
20. Zimmermann Andreas Walter Botoşani Botoşani Colegiul Naţional Mihai Eminescu X Poroşniuc Daniel Dumitru 95
21. Grigore  Răzvan Târgovişte Dâmboviţa Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu X   90
22. Anghel Mugurel Ionuţ Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I X   70
23. Negroiu  Cristina Elena Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti X  Tuţescu Lucian 40
24. Popescu Delia Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti X  Grama Daniela  30
25. Poştoacă Andrei Vlad Câmpulung Argeş Colegiul Naţional Dinicu Golescu X   0
                 
  Clasa a XI-a              
                 
1. Ceucă  Răzvan Iaşi Iaşi Colegiul Naţional XI Popa Gabriel 1615
2. Mocanu Dan Mihai Iaşi Iaşi Colegiul Naţional XI Popa Gabriel 1300
3. Stanciu Ioan Craiova Dolj Colegiul Naţional Carol I XI Georgescu Carmen 460
4. Stăncioiu Nicu Răzvan Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti XI Tuţescu Lucian 415
5. Dincu  Denisa Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti XI Tuţescu Lucian 190
6. Dicu Ionuţ Bogdan Craiova Dolj Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti XI Tuţescu Lucian 40
                 
  Clasa a XII-a              
                 
1. Cadar  Alexandra Iaşi Iaşi Colegiul Naţional XII Benţa Valerica 1615
                 
  Informaţii incomplete            
                 
1. Dinu Adrian Cristian Botoşani Botoşani Colegiul Naţional Mihai Eminescu     80
2. Burdujanu Robert Vaslui Vaslui       20
                 

 

SEO Romania