Orarul/Calendarul Scolii de vara a SSMR

Ziua

Intervalul orar

Disciplina / Tema

Formator

Tipul activitatii

29.07.2014

9:00 - 10:00

10:00 – 12:00

Elemente de combinatorică

(tema 1.1)

Ioan Tomescu

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

12:00 – 13:00

15:00 – 17:00

Elemente de analiză matematică

(tema 3.1)

Dorel Duca

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30.07.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

12:00 – 12:30

Elemente de combinatorică

(tema 1.2)

Ioan Tomescu

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30 min evaluare

15:00 – 16:00

16:00 – 18:00

Problem solving

(tema 6.1)

Radu Gologan

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

31.07.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

12:00 – 12:30

Elemente de analiză matematică

(tema 3.2)

Dorel Duca

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30 min evaluare

15:00 – 16:00

16:00 – 18:00

Metodologii de comunicare a matematicii si standarde editoriale (tema 8.1)

Doru Stefanescu

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

01.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

Elemente de analiză matematică

(tema 3.3)

Eugen Paltanea

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

12:00 – 13:00

15:00 – 17:00

Istoria Matematicii

(tema 7.1)

Doru Stefanescu

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

02.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

Elemente de teoria numerelor

(tema 4.1)

Alexandru Gica

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

12:00 – 13:00

15:00 – 17:00

Problem solving

(tema 6.2)

Catalin Gherghe

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

04.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

12:00 – 12:30

Elemente de algebră

(tema 2.1)

Doru Stefanescu

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30 min evaluare

15:00 – 16:00

16:00 – 18:00

Problem solving

(tema 6.3)

Catalin Gherghe

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

05.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

Elemente de geometrie

(tema 9.1)

Catalin Gherghe

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

12:00 – 13:00

15:00 – 17:00

17:00 – 17:30

Elemente de analiză matematică

(tema 3.4)

Eugen Paltanea

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30 min evaluare

06.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 12:00

Elemente de geometrie

(tema 9.2)

Catalin Gherghe

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

12:00 – 13:00

15:00 – 17:00

17:00 – 17:30

Elemente de teoria numerelor

(tema 4.2)

Alexandru Gica

1 ora activitate teoretica (AT)

2 ore activitate practica (AP)

30 min evaluare

07.08.2014

9:00 – 10:00

10:00 – 13:00

Metodica predării matematicii

(tema 5.1)

Nicolae Angelescu

1 ora activitate teoretica (AT)

3 ore activitate practica (AP)

15:00 – 16:00

16:00 – 16:30

Elemente de geometrie

(tema 9.2)

Catalin Gherghe

1 ora activitate teoretica (AT)

30 min evaluare

08.08.2014

 

9:00 – 10:00

10:00 – 11:00

Problem solving

(tema 6.3)

Catalin Gherghe

1 ora activitate practica (AP)

1 ora evaluare

11:00 – 13:00

Evaluare finala

 

2 ore evaluare

SEO Romania